Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Księga Rozwoju Elementów Wspólnoty
#1
Zapisuję pierwszą stronę Księgi której kolejne tomy jak mam nadzieję wypełnią kiedyś cały Magazyn Rybny. Ostatnia Faktoria nie ma historii którą można by spisywać a jedynie ma przyszłość którą zaczynamy tworzyć, ma rodzące się części które z czasem nabiorą kształtu i zaczną harmonijnie pracować. Nie mamy praw, map, specjalistów we wszelakich dziedzinach ani miejsca w światowej układance. Wszystkie te elementy oraz wiele innych musimy krok po kroku rozwinąć, znaleźć swoją drogę nie wpadając w pułapki polityki i przemysłu, wystrzegając się zdradliwych rządów, chciwych korporacji oraz destrukcyjnych sporów.

Niektóre informacje które się tutaj znajdą mogą wydawać  się błahe ale Księga na dzień dzisiejszy jest jedynym powiernikiem codziennych zmagań załogi Faktorii.

Dzisiaj mamy -25 stopni, niebo bezchmurne.
Odpowiedz
#2
Życie w Faktorii przeważnie nie jest tak pełne emocji i sukcesów jak wczorajszy już dzień. Naszym technikom udało się naprawić agregat internetotwórczy i mogliśmy uruchomić w pełni funkcjonalny serwis informatyczny oparty na systemie obcego pochodzenia.

Jednym z ważniejszych elementów systemu są powiadomienia pogodowe. Dzięki tej funkcjonalności będziemy mogli szybciej reagować na nadchodzące pogorszenie warunków atmosferycznych. Nasze życie przynajmniej częściowo będzie bezpieczniejsze i bardziej przewidywalne.

Dla równowagi z ciężko pracą techników rozpoczęła się jeszcze cięższa praca nad fundamentem prawnym Faktorii.
Odpowiedz
#3
Zbyt wcześnie otrąbione sukcesy sprawiły, że dzisiaj od rana nasi technicy walczyli z awarią systemu pogodowego. Udało się wymienić wadliwe podzespoły i cenne informacje pogodowe znów są dostępne dla całej Załogi.

W Kontenerze Biurowym zrodził się zarys pierwszych ośmiu punktów pierwszej historycznej karty praw Faktorii.
Odpowiedz
#4
Przez ostatnie dni Księga nie wzbogaciła się o nowe notatki lecz każdy kto ma oczy widzi, że wiele się dzieje. Nadszedł więc czas by w kilku krótkich zdaniach podsumować najnowsze wydarzenia prowadzące ku wzmocnieniu wspólnoty Ostatniej Faktorii.

Zwyczajne Zebranie Wspólnoty podjęło decyzję o wznowieniu wydobycia rudy uranu oraz węgla brunatnego oraz określiło plan wydobycia na luty. W związku z brakiem odbiorców surowiec jest na razie magazynowany.

Ostatnia Faktoria nawiązała stosunki dyplomatyczne z Republiką Tyrezji i wkrótce nastąpi wymiana ambasadorów.

Trwają prace nad uruchomieniem Centrum Szyfrów. Ze względu na budzącą się aktywność na arenie międzynarodowej musimy zadbać o bezpieczeństwo tego z kim i jak się komunikujemy.

Wyprawy zwiadowcze wysyłana Pustkowie regularnie natykają się na agresywnych przedstawicieli lokalnej dzikiej fauny. Miejmy nadzieję, że z czasem zwierzęta nauczą się omijać nasze szlaki.
Odpowiedz
#5
Dla zachowania historii podaję kilka ważnych dat z ostatnich dni.

2019/03/02 Egalon zostaje walutą Ostatniej Faktorii oraz zaczynamy współpracę z Eksterytorialną Platformą Omni-Handlu
2019/03/04 Przyjęta została Karta Praw Podstawowych
2019/03/05 Po transakcji z EPOH pierwsze nowe pieniądze trafiły do systemu finansowego Ostatniej Faktorii, kwota to 79.605 E
2019/03/06 Otwarcie Ambasady w Republice Tyrezji
2019/03/08 Rozpoczęcie prac nad uruchomieniem kina "Zorza"
Odpowiedz
#6
2019/03/14 Pierwsza dystrybucja Egalonów pośród mieszkańców Faktorii
2019/03/17 Otwarcie Kina "Zorza". "Radioaktywni" pierwszym filmem na afiszu.
Odpowiedz
#7
2019/08/01 Informacja o zdrowiu została dodana do listy mieszkańców
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości